Światowe Dni Młodzieży w Tucholi. Przyjmijmy młodzież do naszych domów PDF Drukuj Email

Młodzieżowa Droga Krzyżowa ŚDM pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”

„Niezwykła, a jednak ukazująca naszą codzienność” – tak możemy określić minioną  Drogę Krzyżową dla młodzieży w naszej parafii.  W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży postanowiliśmy rozważać drogę do tego, by nasze serca były czyste każdego dnia i doprowadziły nas do spotkania z Bogiem w niebie. Poprzez tekst rozważań, który oparty był na orędziu papieża Franciszka do młodych i słowach z Pisma Świętego, rozeznawaliśmy różne cnoty i cechy, które powinniśmy na co dzień pielęgnować. Razem z Jezusem przeszliśmy Jego jak i naszą codzienną Drogę Krzyżową. Towarzyszyło nam symboliczne serce, na które przypinaliśmy to co ważne w naszym życiu, by stać się godnymi oglądania Boga w niebie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn ŚDM, po czym rozeszliśmy się do naszych domów z siłą od Jezusa Miłosiernego.


Hymn ŚDM

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych katolików z całego świata. Obchodzone są każdego roku w diecezjach, a co dwa lub trzy lata pod przewodnictwem Ojca Świętego w wyznaczonym przez Niego miejscu na świecie. ŚDM są okazją do tego, aby wraz ze swoimi katechetami, duszpasterzami oraz biskupami wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa. Idea ustanowienia ŚDM zrodziła się w 1985 r. podczas spotkania Papieża Świętego Jana Pawła II z młodymi całego świata na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie. To właśnie Papież był pomysłodawcą i gospodarzem pierwszych ŚDM w 1985 r. w Rzymie w których uczestniczyło ok 300 tys.  młodych, a odbyły się one z okazji ogłoszenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowego  roku młodzieży. Jednak pierwsze spotkanie Papieża z młodymi miało miejsce rok wcześniej w 1984 r. z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. W 1986 r. w Niedzielę Palmową Papież oficjalnie ogłosił Niedzielę Palmową Światowym Dniem Młodzieży.

Plan spotkania w Krakowie i Dni w diecezji:

Od 12 go grudnia w naszej diecezji odbywać się będzie peregrynacja symboli ŚDM ofiarowanych młodzieży przez Św. Jana Pawła II. Również w Tucholi będziemy mieli okazję gościć te symbole. Dlatego już teraz zapraszamy Was 25 grudnia na godz. 13:30 do Kościoła p.w. Bożego Ciała w Tucholi by wspólnie powitać symbole w naszym mieście. Następnie wraz z symbolami, udamy się do Szpitala Miejskiego by zanieść radość z narodzenia Pana i łaskę Bożego Miłosierdzia naszym chorym. O godz. 16:00 zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie i świąteczne nabożeństwo jakiego jeszcze nie było do naszego Kościoła.

 

 

Ważne linki:

 

Gazetka