Ogłoszenia parafialne Drukuj

31 NIEDZIELA ZWYKŁA (C) 3.11.2019

  • Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Pamiętajmy, że należy być w stanie łaski uświęcającej. Wykorzystajmy ten czas, by przynieść ulgę cierpiącym w czyśćcu.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Karola Boremeusza, a w sobotę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Osoby uzależnione mogą spotkać się z terapeutą w każdy wtorek, w godz. 15.00 - 17.00, w plebanii, wejście od str. ul. Garbary.
  • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Wieczorem, o godz. 18.00 Msza św. z modlitwa wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Z racji tego, że uroczystość Wszystkich Świętych przypadła w pierwszy piątek miesiąca Różaniec dla członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci odmówiony zostanie w piątek, 8 listopada, w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu ok. godz. 15.30, zaraz po koronce do Miłosierdzia Bożego.
  • Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek, na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii i nowego ogrzewania kościoła.
  • W poniedziałek, 11 listopada, w rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski, z inicjatywy starostwa w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, o godz. 12.00.
  • Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Pielgrzyma”.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Damiana Drzycimskiego i śp. Urszulę Zając. Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Intencje Mszalne

Poniedziałek, 4.11.2019 r.

7.00 1.za śp. Zygmunta Bonna i zm. z rodzin członków Róży Różańcowej Św. Józefa

2.za zm. z rodziny Gajdowskich i Putkowskich oraz zm. rodzeństwo z obojga stron

8.30 1.o łaskę nieba dla śp. Honoraty, Witolda, Waldemara i Sławomira

2.za zm. członkinie z Róży Różańcowej Matki Bożej Królowej Polski i za zm. z rodzin członków tej róży

18.00 1.o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków Róży Różańcowej Św. Huberta

2.za śp. Mieczysława Chojnowskiego, Krystynę i Henryka Szyngwelskich i zm. wnuka Bartka


Wtorek, 5.11.2019 r.

7.00  1.za zm. ks. Ryszarda Grzeszczuka i zm. rodziców: Władysława i Marię

2.za śp. Feliksa Łyczywka - intencja od uczestników pogrzebu

8.30 1.za śp. Zofię, Bożenę i Maksymiliana Prais oraz zm. z rodziny Karasiewiczów

2.za zm. ks.Kazimierza Giersza - intencja od uczestników pogrzebu

18.00 1.za zm. członkinie z Róży Różańcowej Matki Bożej Różańcowej: śp. Teresę Łącką, Teresę Kęsik, Bogumiłę Landowską, Łucję i Zygmunta Glaza oraz Helenę Klunder

2.o łaskę zbawienia dla zm. członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci


Środa, 6.11.2019 r

7.00 1.za śp. Stanisławę, Józefa i Zenona Sieg (czyt.Zyg)

2.za śp. Piotra Grzywacza

8.30 1.za śp. Augustyna i Anastazję, Karola, Franciszkę i Franciszka Knakowskich, Jana Połom, Kazimierza Kłosowskiego i Małgorzatę Glazer

2. o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla mamy oraz błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla jej rodziny

18.00 1.za zm. członkinie z Róży Różańcowej Św. Marii Magdaleny

2.za zm. członkinie z Róży Różańcowej Św. Klary

3.za zm. nauczycieli, pracowników i uczniów LO w Tucholi


Czwartek, 7.11. 2019 r.

7.00 1.za śp. Gizelę Nowak - w kol. rocz. śmierci i za zm. z rodziny

2.za zm. brata: Andrzeja Szymańskiego oraz zm. rodziców i rodzeństwo z rodziny Szymańskich i Koch

8.30 1. za zm. z rodziny Marchańskich, Pawlak, Sosnowskich, Reydych i za dusze w czyśćcu cierpiace

2.za śp. Jadwigę Gierszewską - w dniu urodzin, śp. Czesława i Włodzimierza Gierszewskich i zm. z rodziny Grzonkowskich

18.00 1.z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała

2.za zm. powierzonych mojej modlitwie: śp. ks. Ryszarda Grzeszczuka, śp. Romana Jeneralskiego,

Stanisława Lewandowskiego, Łucję i Zygmunta Glaza, Eugenię Wesołowską, Romana Florkiewicza i Damiana Drzycimskiego


Piątek, 8.11.2019 r.

7.00 1.za śp. Romana Florkiewicza - intencja od uczestników pogrzebu

2.za śp. Feliksa Łyczywka - intencja od Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci

8.30 o radość życia wiecznego dla zm. członkiń z Róży Różańcowej Bł. Honorata Koźmińskiego

18.00 1.za zm. rodziców: Irenę i Józefa Stencel, Adelę i Jana Wiśnioch, bliskich zm. z rodzin oraz tragicznie zmarłą wnuczkę Julkę - w XXX rocz. śmierci Ireny

2.za zmarłych z rodzin członków Róży Różańcowej Sługi Bożej Pauliny Jaricot


Sobota, 9.11. 2019 r.

7.00 1.za śp. Czesława Liegmanna - w III rocz. śmierci oraz zm. rodziców i rodzeństwo z obojga stron

2.za śp. Józefa Zakrzewskiego, jego zm. rodziców: Zuzannę i Pawła oraz zm. rodzeństwo

8.30 1. za zm. członków z rodzin Róży Różańcowej Św. Faustyny

2.za śp. Barbarę Szyszka - członkinię Róży Różańcowej Św. Małgorzaty i za zm. z rodzin członkiń tej róży

18.00 1.za śp. Helenę i Leona Herman oraz zm. ks. prałata Edmunda Flemminga

2.za śp. Leokadię i Pawła Gac - w kolejną rocznicę śmierci oraz za śp. Franciszka Landmesser i Kazimierza Rink


Niedziela, 10.11.2019 r.

7.30 1.za Parafian

2.za śp. Janinę, Albina i Kazimierza Falkowskich, zm. dziadków i babcie, zm. ciocie i wujków  z obojga stron oraz śp. Henryka Rózgę

9.00 1.za zm. rodziców: Jadwigę i Bronisława Kłosowskich - z okazji urodzin Jadwigi oraz za ich zm. rodziców i rodzeństwo

2.za śp. Marię i Józefa Orłowskich - w XXX rocz. śmierci Józefa oraz za ich zm. syna Krzysztofa

10.30 1.za śp. Agnieszkę i Juliana Chróstowskich - z okazji urodzin Juliana

2.o radość życia wiecznego dla śp. Haliny i Henryka Klunder oraz dla zm. rodziców z obojga stron- w kol. rocz. śmierci Haliny

12.00 1.za śp. Edwarda Dullek, zm. rodziców, teściów i zm. rodzeństwo

2.za śp. Irenę, Franciszka i Mieczysława Knitter - w XIX rocz. śmierci Ireny oraz za zm. Kazimierę, Henryka i Annę Osińskich

18.00 za śp. Włodzimierza Krygiera oraz za zm. z rodziny Krygier i Kamińskich