Kościół


Wirtualny spacer

Parafia na FB

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

Domownicy Boga PDF Drukuj Email

W 2012 roku powstała grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym z Zespołu Misyjnego, który wraz z duszpasterzami przygotowywał i przeprowadzał Misje oraz Renowację. Istniała ona do 2017 roku. Wówczas po Seminarium Odnowy Wiary powstała w grudniu 2017 r. wspólnota „Domownicy Boga” z członków grupy modlitewnej i nowych. Obecnie liczy około 45 osób, które spotykają się w każdy wtorek na spotkaniach modlitewno-formacyjnych. Ponadto wielu członków uczestniczy w rekolekcjach, warsztatach oraz szkołach animatorów i liderów prowadzonych przez Wydział Duszpasterski Diecezji Pelplińskiej (głównie w Pelplinie i Bysławku), współprowadzi rekolekcje kerygmatyczne dla młodzieży („GPS”), jak również przygotowuje się do prowadzenia Seminariów Odnowy Wiary w parafiach wskazanych przez Wydział Duszpasterski Diecezji Pelplińskiej. Wspólnotę pilotuje ks. Radosław Karczewski. Opiekunem jest ks. Krzysztof Malczewski.


Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym – „Czy i wy chcecie odejść”

W wigilię święta Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje, w których uczestniczyły grupy modlitewne Odnowy w Duchu Świętym z diecezji pelplińskiej. Opiekę duchową sprawował ksiądz proboszcz Ireneusz Kalf z grupą animatorów ewangelizacji "Mocni w Duchu" z Łodzi.

W tych dniach modlitw, doznaliśmy wielu łask i radości Ducha Świętego.

15 sierpnia  odpoczywaliśmy w Bogu: rozważaniami tajemnic Różańca Świętego, spacerując ulicami naszego miasta z modlitwą Litanii Loretańskiej. Wielką radością było rozważanie modlitewne w oparciu o tekst "Wesela w Kanie".

Kierując się słowami Ojca Świętego Franciszka: "Chcę, żebyście wyszli na ulice", przeżywaliśmy naukę kerygmatu i głoszenie żywego Jezusa, obecnego wśród nas na ulicach Tucholi.

Wiele dobroci Bożej doświadczyliśmy poprzez Biblijną Grę Terenową "Jezus na ulicach Tucholi" i warsztaty "Rynek Autorytetów". . Mogliśmy spojrzeć poprzez Bożą perspektywę na wiele ważnych wyborów.

W sobotę zjednoczeni na wspólnej modlitwie w kościele, przeżywaliśmy Wieczór Chwały, wielbiąc Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Każdy dzień rekolekcji rozpoczynały modlitwy jutrzni, którą prowadził ksiądz Mariusz z parafii w Czersku. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Ofierze Mszy Świętej.

W niedzielne przedpołudnie dzieliliśmy się świadectwami łask, którymi obdarzył nas Pan Bóg w Trójcy Świętej i Maryja, ukochana Matka Boga i ludzi. Rekolekcje zakończyliśmy Mszą Świętą. Napełnieni mocą Ducha Świętego trwamy w radości i dzielimy się nią w naszym codziennym życiu. Zdjęcia.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

Jako owoc pracy i formacji Parafialnego Zespołu Misyjnego, przeżytych w 2011 roku Misji Świętych (24 IX – 2 X ) oraz kursu „Filipa” (16 – 18 III 2012) powstała w naszej parafii wspólnota modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania modlitewne odbywają się w każdy czwartek o 19.00 i mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami wielbić Pana!

Kurs „Filipa”

W dniach 16 – 18 marca 2012 roku odbył się kurs „Filipa”, po którego przeżyciu postanowiliśmy spotykać się co tydzień na wspólnej modlitwie.

Więcej zdjęć w galerii.

Spotkanie kapłanów, liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Pelplińskiej

W sobotę 14 kwietnia odbyło się w naszej parafii coroczne spotkanie kapłanów, liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Pelplińskiej. W czasie modlitw i konferencji rozważaliśmy jak odpowiedzieć Bogu na Jego aktualne wezwania, kierowane do naszych wspólnot przez Boga. Szczególnie rozważaliśmy co uczynic, aby wspólnoty i parafie, w których żyjemy, stawały się zgodnie z tegorocznym hasłem duszpasterskim kościołem jako naszym domem. Przyjęliśmy też wezwanie Ojca Świętego Benedykta XVI do Nowej Ewangelizacji (temat najbliższego Synodu Biskupów) i przeżywania Roku Wiary. Oby czas naszego spotkania zaowocował ożywieniem naszej wiary!

Więcej zdjęć w galerii


 

Pomoc Parafii

Bank Spółdzielczy w Tucholi

59 8174 0004 0002 1685 2000 0001

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości