Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Komunikaty PDF Drukuj Email
Zwracam się z gorącą prośbą do Parafian Parafii Bożego Ciała w Tucholi i nie tylko, o dofinansowanie wydawnictwa II tomiku Mojej książki- z wierszami o tematyce religijnej: pt." A Wszystko to Twoje Boże". Moje wiersze są publikowane w Naszej Gazetce Parafialnej. Dowolną kwotę proszę wpłacać na konto Banku Spółdzielczego w Tucholi 64 8174 0004 0016 3473 3000 0001
Z góry składam serdeczne Bóg Zapłać- Danuta Richter

 

Konsekracja dziewicy
W niedzielę 16 sierpnia parafia pw. Bożego Ciała w Tucholi przeżywała wyjątkowe wydarzenie. Podczas Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj, miała miejsce uroczysta konsekracja parafianki Aliny Okonek do stanu dziewic ( ordo virginum ). Jest to powołanie do życia konsekrowanego, będąc nadal w swoim środowisku rodzinnym, wykonując pracę zawodową, angażując się w życie Kościoła diecezjalnego. Podczas homilii ksiądz Biskup Arkadiusz zaznaczył, jak bardzo we współczesnym świecie jest potrzeba osób będących szczególnym znakiem oblubieńczej miłości Pana Jezusa i Kościoła, które pragną promieniować nią w swym życiu, wzbogacać wspólnoty parafialne i diecezjalne, być odpowiedzialnymi za świadectwo powołania w Kościele. Na znak konsekracji dziewica otrzymała Brewiarz i obrączkę z krzyżykiem. Alina Okonek jest jedenastą dziewicą konsekrowaną w diecezji pelplińskiej. Rozpoczęła formację ordo virginum w 2016 roku pod kierownictwem duchowym obecnego księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Przygotowaniem wspólnoty parafialnej do owocnego uczestnictwa w liturgii konsekracji była trwająca od dawna modlitwa i Słowo Boże na temat cech tego powołania wygłoszone przez księdza Proboszcza Ireneusza Kalfa podczas Mszy świętych w niedzielę poprzedzającą tę uroczystość.

 

Rozpoczęliśmy remont naszego kościoła. Czeka nas założenie instalacji grzewczej, nowej posadzki i inne działania termomodernizacyjne oraz wymiana ławek. W związku z pracami remontowymi w budynku kościoła msze święte w dni powszednie odbywać się będą w kaplicy. W niedzielę natomiast w kościele na połowie powierzchni kościoła, która w danym momencie nie będzie remontowana. Ze względu na mniejszą ilość miejsc siedzących prosimy o zajmowanie miejsc również na chórze i w kaplicy. Spowiedzi słuchać będziemy i w kaplicy i w kościele po jednej stronie. Trwa też remont plebanii. Prosimy o ostrożność przy poruszaniu się po budynkach i placu kościelnym oraz wyrozumiałość i cierpliwość w czasie remontu i modlitwę o jego planowe i szczęśliwe ukończenie. Transmisje mszy świętych z kościoła tylko w niedziele.

 

Spływ Papieski "Śladami Jana Pawła II" w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego i 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Plakat

Plan spływu PDF

Regulamin spływu PDF

 

20 czerwca 2020 r. zapraszamy młodzież wraz z duszpasterzami do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na spotkanie „Modlitwa z Wami za Was”, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski zawierzając się Jemu na czas wakacji.

 

"Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa   w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r.", napisał biskup pelpliński Ryszard Kasyna w piśmie wydanym 29 maja br.

Dodał jednocześnie: "Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem".


Dobre wiadomości!
Od soboty 30 maja zniesiono limit uczestników nabożeństw w kościele! Zachowano obowiązek zasłoniętych ust i nosa (maseczka, szal, chusta itp.) Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na msze święte i nabożeństwa!

BIERZMOWANIE PRZEŁOŻONE!
Ze względu na przepisy wprowadzone na czas epidemii ograniczające ilość uczestników liturgii i obowiązek odległości między sobą, uroczystość BIERZMOWANIA nie odbędzie w przewidzianym terminie czyli 29 maja br. O terminie Bierzmowania poinformujemy natychmiast, kiedy tylko Ksiądz Biskup poda nowe kalendarium zajęć.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach, transmitowanych na żywo z naszego kościoła! Wystarczy po wejściu na stronę internetową parafii otworzyć zakładkę KAMERA (w lewej kolumnie) i kliknąć na trójkąt na otwartej stronie stream360. I już się widzimy i razem modlimy! Do zobaczenia!


PLAN TRANSMISJI: Niedziela, Msze święte o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

 

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO Z OKAZJI ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

 

KATECHEZA DLA NARZECZONYCH ONLINE

 

Komunia święta duchowa i żal za grzechy doskonały


Zachęcamy do codziennej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do rodzinnej czy indywidualnej modlitwy różańcowej w tej intencji zwłaszcza o 20.30 w łączności z kapłanami modlącymi się w swoich kościołach.

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA 

 
Pielgrzymka PDF Drukuj Email

Spotkanie dla chętnych na pielgrzymkę śladami świętego Pawła i Barnaby po Cyprze w październiku br. odbędzie się w poniedziałek 9 marca po mszy świętej o 18.00 w salce kominkowej na plebanii.

 
PROMIENIE MIŁOSIERDZIA PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 46