Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Komunikaty PDF Drukuj Email

Rozpoczęliśmy remont naszego kościoła. Czeka nas założenie instalacji grzewczej, nowej posadzki i inne działania termomodernizacyjne oraz wymiana ławek. W związku z pracami remontowymi w budynku kościoła msze święte w dni powszednie odbywać się będą w kaplicy. W niedzielę natomiast w kościele na połowie powierzchni kościoła, która w danym momencie nie będzie remontowana. Ze względu na mniejszą ilość miejsc siedzących prosimy o zajmowanie miejsc również na chórze i w kaplicy. Spowiedzi słuchać będziemy i w kaplicy i w kościele po jednej stronie. Trwa też remont plebanii. Prosimy o ostrożność przy poruszaniu się po budynkach i placu kościelnym oraz wyrozumiałość i cierpliwość w czasie remontu i modlitwę o jego planowe i szczęśliwe ukończenie. Transmisje mszy świętych z kościoła tylko w niedziele.

 

Spływ Papieski "Śladami Jana Pawła II" w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego i 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Plakat

Plan spływu PDF

Regulamin spływu PDF

 

20 czerwca 2020 r. zapraszamy młodzież wraz z duszpasterzami do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na spotkanie „Modlitwa z Wami za Was”, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski zawierzając się Jemu na czas wakacji.

 

"Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa   w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r.", napisał biskup pelpliński Ryszard Kasyna w piśmie wydanym 29 maja br.

Dodał jednocześnie: "Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem".


Dobre wiadomości!
Od soboty 30 maja zniesiono limit uczestników nabożeństw w kościele! Zachowano obowiązek zasłoniętych ust i nosa (maseczka, szal, chusta itp.) Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na msze święte i nabożeństwa!

BIERZMOWANIE PRZEŁOŻONE!
Ze względu na przepisy wprowadzone na czas epidemii ograniczające ilość uczestników liturgii i obowiązek odległości między sobą, uroczystość BIERZMOWANIA nie odbędzie w przewidzianym terminie czyli 29 maja br. O terminie Bierzmowania poinformujemy natychmiast, kiedy tylko Ksiądz Biskup poda nowe kalendarium zajęć.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach, transmitowanych na żywo z naszego kościoła! Wystarczy po wejściu na stronę internetową parafii otworzyć zakładkę KAMERA (w lewej kolumnie) i kliknąć na trójkąt na otwartej stronie stream360. I już się widzimy i razem modlimy! Do zobaczenia!


PLAN TRANSMISJI: Niedziela, Msze święte o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

 

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO Z OKAZJI ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

 

KATECHEZA DLA NARZECZONYCH ONLINE

 

Komunia święta duchowa i żal za grzechy doskonały


Zachęcamy do codziennej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do rodzinnej czy indywidualnej modlitwy różańcowej w tej intencji zwłaszcza o 20.30 w łączności z kapłanami modlącymi się w swoich kościołach.

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA 

 
Pielgrzymka PDF Drukuj Email

Spotkanie dla chętnych na pielgrzymkę śladami świętego Pawła i Barnaby po Cyprze w październiku br. odbędzie się w poniedziałek 9 marca po mszy świętej o 18.00 w salce kominkowej na plebanii.

 
PROMIENIE MIŁOSIERDZIA PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 46