Kościół


Wyk. W.Reszkowski ISONET

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

Koncert Tuchola 13.08.2017 PDF Drukuj Email

ROMANTYZM W MUZYCE I POEZJI
Ballady A.Mickiewicza
Felix Mendelssohn Bartholdy-VI Sonata d moll
/1809-1847/
Świteź A.Mickiewicza
Robert Schumann- 6 Etiud w formie kanonu
/1810-1856/
To lubię A.Mickiewicz
Karol Szymanowski- Etüde b-Moll, op. 4, Nr. 3
/1882-1937/ ( transkr.Alistair Wightman)
Powrót taty A.Mickiewicz
Fryderyk Chopin- Nokturn Es dur /Transkr. E.Lemare/
/1810-1849/
Theodore Dubois - Toccata G dur
/1837-1924/

Prof. Andrzej Chorosiński-organy, Michał Chorosiński-recytacje

Prof. Andrzej  Chorosiński. Studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku i kompozycji w klasie Prof. Tadeusza Paciorkiewicza w roku 1974. W  roku 1972 otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Był finalistą konkursów improwizacji w Haarlem /1973/ i Norymberdze /1978/. Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii , Korei Południowej i Japonii.

Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset  w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli  im. Pawła VI  w  Watykanie,   Katedrze  Św.  Patryka  w  Nowym  Jorku. Town Hall w Adelajdzie. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad  20 płyt  LP  i  CD dla firm polskich i niemieckich. W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał  tytuł  „Podwójnej Platynowej Płyty”  płycie CD nagranej w  Bazylice w Licheniu. W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W  latach 1993 - 2000 był  członkiem  Prezydium  AECAM -  Stowarzyszenia  Rektorów  Europejskich  Uczelni  Muzycznych . W latach 1997-2002 był dyrektorem artystycznym Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym 8 międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej. Uczestniczył w pracach jury międzynarodowych konkursów organowych , w Paryżu „Grand Prix de Chartres”, w USA,  Niemczech, Polsce i Litwie, gdzie dwukrotnie był przewodniczącym jury. W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa  w  Keimyung University w Południowej Korei. Jest honorowym  obywatelem miast   Frombork ,Jelenia  Góra  i  Kłodzko, Polanica  Zdr. przyznanych  za  zasługi w  popularyzowaniu  kultury  muzycznej. Posiada liczne odznaczenia – m. innymi -Zasłużony Działacz Kultury, Gloria Artis, „Ecclesiae Populoque Servitio Praestanti” Jest   autorem  licznych  projektów  w zakresie  budownictwa organowego  w Polsce  / Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej w Biaslymstoku/ jak również w   Niemczech,  Kanadzie  i  Japonii. Uczestniczył, jako organista w oprawie muzycznej  uroczystości kanonizacyjnych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Watykanie.

 

Michał Chorosiński ur. w Warszawie w roku 1975, ukończył Państwową Wyższa Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie w roku 1999. W tym samym roku wystąpił w roli młodego Karola Wojtyły w filmie poświęconym Ojcu Świętemu p.t. „Psałterz Renesansowy”. W roku 2001 otrzymał nagrodę Grand Prix na II ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Verba Sacrum „ w Poznaniu. Współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami m in. , Jerzym Hoffmannem, Mikołajem Grabowskim, Pawłem Miśkiewiczem, Janem Szurmiejem. Był gościnnym aktorem Teatr Słowackiego, Teatru Ludowego , Teatru Stu w Krakowie, Teatrami w Jeleniej Górze i Kaliszu. Obecnie jest aktorem Teatru Polskiego i gościnnie występuje w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.
Brał udział w wielu filmach polskich – m.in. „Ogniem i mieczem”, Stara baśń” Oraz licznych serialach telewizyjnych „Adam, i Ewa”, „Pierwsza miłość”, „Klan” . Dużą popularność przyniosła mu rola Leszka Skalskiego w serialu „M jak miłość”.