Apostolat MARGARETKA PDF Drukuj Email
"Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swoich kapłanów , gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz , ma prowadzić Kościół bezpieczną drogą do ziemi obiecanej , tj. Nieba".

Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów , jako odpowiedź na prośbę Matki Królowej Pokoju .

W centrum kwiatu ( margaretki ) wpisuje się imię i nazwisko kapłana , zaś na siedmiu listkach kwiatowych nazwiska siedmiu rodzin  (lub imiona i nazwiska siedmiu konkretnych osób ) , które składają Bogu przyrzeczenie wieczystej modlitwy - każda rodzina ( lub pojedyncza osoba ) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana .

W naszej parafii Apostolat Margaretka zaczął prężnie działać w roku 2012 .

Obecnie swoją modlitwą wierni naszej parafii otaczają 15 Księży w 22 Margaretkach :

Proboszcza K. Ireneusza Kalfa , Ks. Kazimierza Giersza , Ks . Ryszarda Grzeszczuka , Ks. Tadeusza Wandtka , Ks. Leszka Cała , Ks. Janusza Pawlaka , Ks. Karola Węsierskiego - Tesen , Ks. Mariusza Skrzypka , Ks. Bartosza Kleisa , Ks. Dominika Roczniaka , Ks. Krzysztofa Malczewskiego , Ks. Szymona Gwardzika , Ks. Sławomira Tomaszewskiego , Ks. Wiesława Dylewskiego , Ks. Macieja Szczodrowskiego .

Była też Margaretka Ks. Jana Lichosyta.

Osobami odpowiedzialnymi za Margaretki w naszej parafii są : Grażyna Dylewska i Małgorzata Drewek .