Kościół


Wirtualny spacer

Parafia na FB

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

Promienie Miłosierdzia PDF Drukuj Email

Akcja „Promienie Miłosierdzia” powstała niedługo po Wielkiej Pokucie, która miała miejsce na Jasnej Górze w Częstochowie, 15 października 2016 r. Pierwsza akcja przeprowadzona została 5 listopada 2016 r., na rogu ulic Świeckiej i Chopina przy pomniku ofiar pomordowanych przez okupanta hitlerowskiego w lesie Rudzkiego Mostu. Nasza tucholska ziemia nasiąknięta krwią ofiar II wojny światowej, pokryta ranami bólu utraty bliskich, rozdartych tym bólem rodzin i serc, brakiem przebaczenia potrzebuje Miłosierdzia Bożego, jak również miłości i miłosierdzia z naszej strony, ludzi żyjących tu i teraz. Inspiracja zrodziła się na Jasnej Górze podczas modlitwy za Polskę. Była też odpowiedzią na słowa papieża Franciszka skierowane do młodych  podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, aby powstać z wygodnej kanapy, zdjąć kapcie, założyć buty i ruszyć na ulice miast głosić Chrystusa. Jezus zwracając się do siostry Faustyny powiedział: przez ciebie, jak przez Hostię przejdą promienie miłosierdzia na cały świat. Patronat nad „Promieniami Miłosierdzia” objął dziekan dekanatu tucholskiego ks. Grzegorz Kielas, opiekę bezpośrednią sprawuje ks. Ireneusz Kalf. „Promienie Miłosierdzia” obejmują cztery parafie tucholskie. Raz w miesiącu kilka osób, łącznie z księdzem proboszczem naszej parafii - spotyka się by ustalić miejsce akcji i intencję modlitewną. Akcja prowadzona jest każdej pierwszej soboty miesiąca, dnia poświęconego Niepokalanej Matce, o godz. 15.00 w różnych punktach naszego miasta. Czytany jest fragment „Dzienniczka” św. siostry Faustyny i odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego. Bierze w niej udział od 30 do 50 osób.

Modlitwa za rolników i o dobre zbiory 06.07.2019

 

Pomoc Parafii

Bank Spółdzielczy w Tucholi

59 8174 0004 0002 1685 2000 0001

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Pielgrzymka na Cypr

 

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości