Kościół


Wyk. W.Reszkowski ISONET

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

Jedziemy na beatyfikację Jana Pawła II PDF Drukuj Email

Organizujemy pielgrzymkę do Włoch włącznie z udziałem w uroczystościach beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. To epokowe wydarzenie i nie może nas jako parafii tam zabraknąć. Zapraszam wszystkich do wspólnego pielgrzymowania!

 

Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym przy ulicy Świeckiej 24 w godzinach 9.00 – 11.00 lub 15.00 – 17.00. Konieczna zaliczka w wysokości 500 zł.

„SANTO” -Pielgrzymka do Włoch – Beatyfikacja Jana Pawła II

ALTOETTING - RZYM - WATYKAN – MONTE CASINNO – POMPEJE – NEAPOL – CAPRI - M. S. ANGELO - SAN GIOVANNI ROTONDO - LORETO -  ASYŻ - PADWA - WENECJA

Beatyfikacja Jana Pawła II

DZIEŃ  1          28.04.2011 DZIEN WYJAZDU

Godz. 4.45 Zbiórka uczestników. Godz. 5.00 Przejazd w okolice Altoetting na nocleg.

DZIEŃ  2          ALTOETTING

Śniadanie. Spacer po Altoetting – bawarskiej miejscowości, w której znajduje się narodowe sanktuarium Niemców. Nawiedzenie Sanktuarium, w którym mieszczą się urny zawierające serca królów bawarskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3 - 4     RZYM - WATYKAN

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do centrum Rzymu. Udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

W Rzymie zobaczymy m.in. Piazza Navona, Schody Hiszpańskie, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum i Zamek Św. Anioła. (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne.

DZIEŃ 5          MONTE CASSINO – POMPEJE

Po śniadaniu przejazd na wzgórze Monte Cassino. Nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd do Pompei – zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu w I w. n.e. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6          NEAPOL – CAPRI

Śniadanie, po którym rejs statkiem na Capri - pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego – wizyta w ogrodach Augusta. Przejazd do Neapolu - spacer uliczkami miasta trasą: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski wraz z zamkiem Castel Nuovo zakończony na uroczym Molo Beverello. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7           MT. S. ANGELO

Śniadanie, po którym przejazd do Mont San Angelo – Nawiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła oraz spacer po średniowiecznych uliczkach miasta. Przejazd w okolice San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8           S. G. ROTONDO - LORETO

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium O. Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Loreto – nawiedzenie domku Św. Rodziny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 9           ASYŻ - PADWA

Śniadanie, po którym przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Padwy.

DZIEŃ 10         WENECJA

Śniadanie, po którym przejazd do Wenecji. Przeprawa tramwajem wodnym do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie krótkie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Około godz. 12.00 wyjazd do Czech na kolację i nocleg.

DZIEŃ  11        08.05.2011  DZIEŃ POWROTU

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach późno wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 28.04 - 08.05.2011

Cena: 2590 zł

CENA OBEJMUJE

 • Realizację programu bez nocnych przejazdów
 • Autokar lux z WC, cafe barem, DVD i klimatyzacją
 • 8 noclegów w hotelach/pensjonatach *** w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • Opiekę duchową kapłana
 • Ubezpieczenie NNW, KL Asisstance + choroby przewlekłe (10.000 Euro)
 • Podatki

UWAGI:

 • Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 100  Euro
 • Kolejność zwiedzania zabytków ustali pilot.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 490 zł
 • Ze względu na dużą ilość pielgrzymów udających się na uroczystości beatyfikacyjne zwiedzanie Włoch może być utrudnione.