Kościół


Wirtualny spacer

Parafia na FB

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

PKS Unitas PDF Drukuj Email

Parafialny Klub Sportowy UNITAS

PARAFIADA REGIONALNA ŚW. JÓZEFA KALASANCJUSZA

POD PATRONATEM KSIĘDZA BISKUPA WIESŁAWA ŚMIGLA

W TUCHOLI


Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu ”Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”- 2012 koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy. Parafiada Regionalna, została przeprowadzona przez działaczy Parafialnego Klubu Sportowego „Unitas” działającego przy parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi. Według triady parafiadowej: Stadion – Teatr - Świątynia w dniach 23-24 czerwca 2012 roku, w programie wzięło udział ponad 300 sportowców, którzy poznali wartości i rolę sportu w systemach edukacji a także wychowania i religii.

Rozpowszechnienie tak wielkiego przedsięwzięcia zapoczątkował Dariusz Karnowski wraz z zarządem Klubu i księdzem Ireneuszem Kalfem, proboszczem parafii Bożego Ciała w Tucholi. Uczestnicy zostali zapoznani z ideą parafiadową oraz z postacią św. Józefa Kalasancjusza podczas homilii wygłoszonej przez księdza Bartosza Kleist – opiekuna Parafialnego Klubu Sportowego „Unitas”.


Projekt Parafiady został dostosowany dla potrzeb najmłodszych, co najważniejsze metodą współzawodnictwa, rywalizacji sportowej a także gry zasadą fair play. Główny nadzór nad przebiegiem imprezy sprawował Dariusz Karnowski - inicjator imprezy oraz wiceprezes Klubu Dariusz Siciński.W realizację projektu zaangażowani byli: Henryk Sala, Henryk Lorczak, Bogdan Wysocki, ksiądz Bartosz Kleist,Karolina Dąbrowska, Justyna Karnowska, Anna Dobrowolańska, Bogusława Kuffel, Tomasz Budny, Adrian Smoleń, Tomasz Wiśniewski, Natalia Suszyńska, Majka Iwicka, Anna Puwałowska, Marta Piotrowska, Natalia Pielesiak, Alicja Pastwa, Maria Gabriela Skórcz- Gwizdała, Magda Donarska i Mateusz Karnowski. Wszystkim dziękujemy za włożony trud, wysiłek w czasie przygotowań oraz wykazaną inicjatywę. Dziękujemy dyrektorowi OSIR’u Januszowi Zawadzińskiemu za udostępnienie obiektu sportowego oraz sprzętu sportowego, a także Dariuszowi Sicińskiemu kierownikowi hali widowiskowo-sportowej za miły i profesjonalny przebieg imprezy. Wszystkim rodzicom oraz opiekunom dziękujemy za doping i frekwencję kibiców na trybunach.


Wszystkie informacje szczegółowe zamieszczone są na stornie internetowej Parafialnego Klubu Sportowego Unitas: www.pksunitas.pl

W Parafiadzie Regionalnej wzięły udział reprezentacje z parafii:

1.  Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Rocha Rykowisko

2. Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lnianie

3. Parafia p.w. Św. Bartłomieja w Tucholi

4. Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu

5. Parafia p.w. Bożego Ciała w Tucholi

6. Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legbądzie

7. Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia w Bysławku

8. Parafia p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście

9. Parafialny Klub Sportowy „Unitas” w Tucholi

 


Cele działalności Klubu:

 

  1. Planowanie i organizowanie życia sportowego dzieci, młodzieży, osób dorosłych i osób niepełnosprawnych w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkół, ośrodków sportu i rekreacji oraz pomoc materialną rodziców i sympatyków Klubu, w oparciu o zasady etyki katolickiej.
  2. Angażowanie członków Klubu do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych.
  3. Organizowanie i uczestniczenie w imprezach sportowych, odbywających się terenie samorządu terytorialnego i poza nim.
  4. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu.
  5. Udział w międzynarodowej wymianie młodzieży oraz katolickich krajowych i międzynarodowych imprez sportowych.

Zapraszamy na naszą stronę internetową.

 

Pomoc Parafii

Bank Spółdzielczy w Tucholi

59 8174 0004 0002 1685 2000 0001

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Pielgrzymka na Cypr

 

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości