Wspomnienie bł. Jana Pawła II PDF Drukuj Email

Uroczystości   wprowadzenia  relikwii  bł. Jana Pawła II  do  kościoła p.w. Bożego  Ciała  w  Tucholi. 22.10.2011r.

W  sobotę 22  października br. w  dniu  pierwszego  liturgicznego  wspomnienia Papieża-Polaka ks. Proboszcz Ireneusz Kalf  po uprzednim przywiezieniu z Rzymu   relikwii   bł. Jana Pawła II dokonał  uroczystego  ich  wprowadzenia do naszego kościoła. Kilka tygodni wcześniej zawieszono okolicznościowy baner, rozdano ponad 2 tys. kolorowych ulotek z programem  uroczystości, zamieszczono ogłoszenia w lokalnej prasie. Frekwencja wiernych była więc imponująca. Po modlitwie różańcowej prowadzonej  przez wspólnoty naszej parafii, ks. Proboszcz przewodniczył Mszy św. a podczas homilii podzielił się własnym świadectwem dotyczącym osoby błogosławionego. Uroczysty koncert  pt: "Janie Pawle teraz przyjdź" w  wykonaniu Chóru Camerata  oraz  Zespołu  Wokalno- Instrumentalnego  Muzyki Dawnej  "Capella  Pro  Musica  Antiqua" z Tucholi pod dyrekcją pani Marzeny Tyrańskiej, nagrodzony gromkimi brawami, uprzedziła możliwość  indywidualnego uczczenia relikwii. Kolejną odsłoną uroczystości  był pokaz sztucznych ogni i fajerwerków na placu przykościelnym, wypuszczenie w górę ponad pół tysiąca  białych i żółtych balonów  ze specjalnie wydrukowanym logo uroczystości  i kartkami z modlitwą do bł. Jana Pawła II, trzykrotny wystrzał armatni wykonany przez Miłośników Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”, Apel Jasnogórski  i śpiewy  w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystość zakończyła się miłym akcentem rozdania kilkuset  specjalnie  upieczonych  według wadowickiej receptury  „kremówek”, rozdawanych  w rozstawionym przed kościołem namiocie przez  panie ubrane w stroje borowiackie. Na pamiątkę  uczestnicy   otrzymali  kilkaset  różańców, wykonanych specjalnie na tę okazję  z  zafoliowanym okolicznościowym nadrukiem, które były rozdawane przez młodzież z KSM-u i harcerzy  pod  nowym krzyżem misyjnym  przed naszym kościołem, pod którym pełnili wartę żołnierze w mundurach z czasów II Wojny Światowej. W uroczystości  zaangażowało się wiele służb cywilnych i organizacji, a o entuzjazmie  im towarzyszącym, świadczy fakt, że spora grupa młodzieży  długo jeszcze  po ich  zakończeniu  śpiewem chwaliła Pana.

Galeria zdjęć z uroczystości.

(Fdr)