Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (B) 18.02.2018

  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.
  • Kurs przedmałżeński dla osób które nie posiadają świadectwa ukończenia takiego kursu, a chciałyby zawrzeć związek małżeński rozpoczyna się dziś, w kościele św. Jakuba Ap. po Mszy św. o godz. 17.00.
  • „Domowników Boga” zapraszamy we wtorek, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na kolejne spotkanie.
  • W piątek - nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży o godz. 18.30.
  • W czwartek obchodzimy święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
  • Nasz parafialny Caritas wystawił w niektórych sklepach kosze, w które można wkładać zakupione w sklepie artykuły spożywcze, przemysłowe i środki czystości. Artykuły te zostaną przekazana przed Świętami Wielkanocnymi rodzinom i osobom ubogim z naszej parafii.
  • Od dzisiaj przed kościołem u pań z parafialnego Caritasu lub w biurze parafialnym można nabyć „paschaliki” w cenie 5 zł i świece wielkanocne w cenie 11zł.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołami przeprowadzona będzie zbiórka do puszek „Ad gentes”, na rzecz polskich misjonarzy.
  • Otrzymaliśmy skarbonki Wielkopostne. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do zabrania skarbonek do domu, zrezygnowania  w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złożenia ofiary do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym.
  • Przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

PONIEDZIAŁEK (19.02.2018)

7.00 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-2

2.o łaskę zdrowia dla Doroty

8.30 za śp. Jadwigę Mięsikowską - intencja od uczestników pogrzebu

18.00 za śp. Piotra i Tadeusza Greśko oraz zm. z rodzin obojga stron

WTOREK (20.02.2018)

7.00 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-3

2.za śp. Klarę i Jana Cieślickich oraz zm. z rodziny

8.30 za śp. Leona Buczkowskiego - z okazji imienin i za śp. Ludwikę Buczkowską

18.00 1.za śp. Jarosława Wegnera - w VI rocz. śmierci i z okazji urodzin

2.za śp. Kingę Kęsik - intencja od komendanta, pracowników i policjantów Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

ŚRODA (21.02. 2018)

7.00 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-4

2.za śp. Zenona i Felicję Roszczyniała, zm. z rodziny - w kol. rocz. śmierci Felicji

8.30 za śp. Józefa - w 42 rocz. śmierci, za śp. Martę Herman oraz śp. Jana, Annę, Irenę i Zygmunta

18.00 1.do Miłosierdzia Bożego o łaskę nieba dla śp. Marzeny Romanowskiej - intencja od chóru nauczycielskiego „Imo Pectore”

2.za śp. Halinę i Teodora Werner oraz Eugeniusza Meller i Wincentego Meller - w rocz. śmierci Haliny i Wincentego

CZWARTEK (22.02.2018)

7.00 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-5

2.za śp. Stefanię i Franciszka Gramowskich, Marię Gramowską i Stanisława Ortmanna

8.30 za śp. Włodzimierza Gierszewskiego - w XV rocz. śmierci i za śp. Czesława Gierszewskiego

18.00 1.za śp. Barbarę Dawid - w II rocz. śmierci

2.w intencji zmarłych i żyjących harcerzy i instruktorów Hufca Tuchola

PIĄTEK (23.02.2018)

7.00 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-6

2.(rez.)

8.30 za śp. Franciszka i Mariannę Napiontek - w kol. rocz. śmierci Franciszka

18.00 1.za śp. Józefa Czerwińskiego - w XIII rocz. śmierci i z okazji imienin oraz za zm. z rodziny Czerwińskich i Kukla

2.za śp. Barbarę Szyszka - intencja od syna Jarosława z rodziną

SOBOTA (24.02.2018)

7.00 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-7

2.za śp. Elidię Trzebuniak - intencja od uczestników pogrzebu

8.30 1.za śp. Edmunda Ledę - w XX rocz. śmierci, za zm. rodziców i rodzeństwo z obojga stron

2.za śp. Barbarę Szyszka - intencja od synowej Lucyny z rodziną

18.00 1.za śp. Jerzego Pędowskiego - w XV rocz. śmierci oraz za zm. rodziców

2.za śp. Alfonsa Kobus - w VIII rocz. śmierci, zm. syna Stanisława oraz zm. rodziców z obojga stron i zm. rodzeństwo

NIEDZIELA (25.02.2018)

7.30 1.za śp. Emilię Ulatowską (greg.)-8

2.za śp. Albina i Janinę Falkowskich oraz śp. Henryka Rózga

3.za śp. Krystynę Giersz - w III rocz. śmierci oraz za zm. rodziców z obojga stron

9.00 1.za śp. Rafała Kryza i Macieja Gumińskiego

2.za śp. Kazimierza Lęcznara oraz zm. z rodziny Lęcznar i Misiorny

10.30 1.za śp. Jana i Franciszkę Peplińskich oraz ich zm. córkę Elżbietę Benke

2.za śp. Ewę i Mirosława Będkowskich - w V rocz. śmierci

12.00 1.za śp. Leokadię i Józefa Wamke - w XXI rocz. śmierci Leokadii

2.za śp. Annę, Kazimierę i Henryka Osińskich - w rocz. śmierci Anny oraz za śp. Irenę, Franciszka i Mieczysława Knitter

18.00 za Parafian

 

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Wspólnoty Młodzieżowe

Schola MARGARETKI

Pielgrzymka do Gruzji

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości