Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Piesza Pielgrzymka z Tucholi na Jasną Górę 2013 PDF Drukuj Email

W środę, 31 lipca wyruszyła z Tucholi Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W intencji pielgrzymów w samo południe została odprawiona Msza Św. w kościele Bożego Ciała.

Po pożegnaniu się  z rodzinami i przyjaciółmi, ks. proboszcz Ireneusz Kalf pobłogosławił pątników i około trzydziestoosobowa grupa z radością wyruszyła w drogę. Na trasie połączyła się z grupą chojnicką w Wielkim Mędromierzu, skąd pielgrzymi udali się razem do Gostycyna na pierwszy nocleg.

Zdjęcia w galerii

 
Goście z Kenii w Tucholi PDF Drukuj Email

W niedzielę 21 lipca br. gościliśmy w naszej parafii ks. Marka Kaletę oraz Mary Kanini z Kenii. Ksiądz Marek podzielił się z nami swoim doświadczeniem z misji w Kenii, którą musiał opuścić ze względu na stan zdrowia. Obecnie pracuje w parafii St. Mary’s w Inverness w Szkocji. Dalej jednak myśli o możliwości pomagania swoim parafianom z Kenii. Oprócz modlitwy za nich jeździ głosząc Słowo Boże, zachęcając do otwarcia na sprawy misji i zbierając datki pieniężne. Razem z Mary Kanini nagrywają pieśni, a dochód ze sprzedaży płyt przeznaczają na utrzymanie sierocińca w Kenii. Bóg zapłać za świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii pięknym śpiewem.

Więcej…
 
Marsz dla Życia i Rodziny 2013 PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 26 maja br. sprzed kościoła Bożego Ciała w Tucholi wyruszył po raz drugi Marsz dla Życia i Rodziny. Przeszliśmy ulicami naszego miasta z modlitwą i śpiewem na ustach dając wyraz naszej afirmacji dla życia jako daru Bożego i rodziny jako fundamentu życia społecznego. Słuchaliśmy słów papieża Franciszka na ten temat. Data Marszu zbieżna z Dniem Matki wprowadziła swoisty klimat świętowania.

Więcej…
 
III Letni Festiwal Organowy Tuchola 2013 PDF Drukuj Email

 

PROGRAM

 

 

Czytaj więcej...

 

 
56 rocznica kapłaństwa PDF Drukuj Email

W niedzielę 28 kwietnia ks. Kazimierz Giersz wraz z kapłanami ze swojego rocznika święceń obchodził 56 rocznicę kapłaństwa. Wśród gości był również Ksiądz Prymas Senior Abp Henryk Muszyński, który wygłosił Słowo Boże. Jubilatom życzymy zdrowia i świętości życia kapłańskiego!

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 10

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Rodziny Diecezji Pelplińskiej