Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik, które odbędzie się w najbliższy piątek 30 maja 2014 r., po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18:40 w kościele Bożego Ciała w Tucholi. S. Michaela (Zofia) Pawlik OP – ur. w 1938 r. w Ryglicach, woj. małopolskie. Ukończyła Szkołę Pielęgniarstwa p.w. św. Wincentego a’Paulo w Warszawie, Instytut Wyższej Kultury Religijnej na KUL oraz socjologię na Karnatak University w Dharward. W latach 1967 – 1980 pracowała w Indiach jako pielęgniarka. W 1981 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Jest specjalistką od wschodnich religii i bardzo dobrze naświetla przenikanie ich do naszej wiary i kultury. Prowadzi  profilaktykę, ostrzegając przed działalnością sekt i o zakłamywaniu przez nie doktryny katolickiej.

Więcej…
 
Bierzmowanie PDF Drukuj Email

Dzień 15.05.2014r. na zawsze zostanie w pamięci młodzieży klasy III gimnazjum z naszej parafii. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00, czterdziesto-sześcio osobowa grupa młodych ludzi przyjęła sakrament bierzmowania. Sakramentu udzielił nasz biskup senior - ks. Bp Piotr Krupa. Młodzież i przedstawiciele jej rodziców, gorąco przywitali księdza biskupa i wyrazili wielką wdzięczność za Jego posługę. We Mszy św. uczestniczyli również kapłani dekanatu tucholskiego łącząc się we wspólnej modlitwie.

Zdjęcia w galerii

 
Wielkanoc 2014 PDF Drukuj Email

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy najserdeczniejsze życzenia: aby dar miłości od Zmartwychwstałego Pana został przyjęty z prostotą i radością dzieci świadomych największego skarbu, abyśmy wpatrując się w Zmartwychwstałego Chrystusa wzrastali w wierze, łasce i pogłębiali więź z Jedynym Odkupicielem Świata.

Ks. Proboszcz Ireneusz Kalf wraz z Wikariuszami

 
Koncert dziękczynny za dar kanonizacji Jana Pawła II - 18.05.2014 po Mszy Św. o godz. 18.00 PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Tucholi i okolic na wspólne dziękczynienie za dar kanonizacji św. Jana Pawła II w dniu 94 rocznicy Jego urodzin. Spotkajmy się razem, by oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi!

Ks. Proboszcz

 
KONCERT PASYJNY PDF Drukuj Email

W niedzielę 13 kwietnia o godzinie 16.00, w kościele Bożego Ciała w Tucholi odbył się koncert pasyjny w wykonaniu zespołu „Art’n’Voices”.

Skład zespołu:

Soprany - Małgorzata Rocławska  Anna Godlewska

Alty - Anna Rocławska Julianna Styn

Tenory - Mateusz Warkusz Patryk Mudlaw

Basy - Tomasz Chyła, Janusz Żak

Teksty rozważań i utworów muzycznych – Ks. P. A. Lewiński

Muzyka – Anna Rocławska, Julianna Styn

Czytał – Jerzy Kiszkis, aktor teatralny (teatr „Wybrzeże” w Gdańsku), filmowy i telewizyjny

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 12