Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Parafia Bożego Ciała kroczy DROGĄ ŚWIATŁA PDF Drukuj Email

„Kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! [...] Właśnie w Chrystusa zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół.”

św. Jan Paweł II, Novo millennio ineunte, 28

Więcej…
 
Święcenie pokarmów - Wielka Sobota 2015 PDF Drukuj Email

Zdjęcia w galerii


Niedziela Palmowa

 

Pan Bóg pobłogosławił deszczem i wiatrem wiernych, którzy zebrali się na Rynku Miejskim trzymając w swych dłoniach kolorowe palmy i parasole. Po błogosławieństwie palm procesja z „osiołkiem” wyruszyła w stronę kościoła pw. Bożego Ciała. Ksiądz proboszcz niosąc 4-metrową palmę musiał zmagać się nie tylko z wiatrem, ale i uważać na gałęzie drzew rosnących na rynku, i kable przecinające ulicę Ks. Wryczy. Po Mszy św., w której przeżywaliśmy liturgię Męki Pańskiej, nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę. Dziecięce buzie i kolorowe palmy cieszyły oko i radowały serce.

Więcej…
 
Światowe Dni Młodzieży w Tucholi PDF Drukuj Email
Przyjmijmy młodzież do naszych domów

Najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się 25 - 31 lipca 2016 roku w Krakowie, zgromadzą młodzież z całego świata na modlitwie z papieżem Franciszkiem. To ważne wydarzenie duchowe poprzedzać będą Dni w Diecezji. Czas od 20 do 25 lipca 2016, czyli tydzień poprzedzający główne celebracje ŚDM, młodzi spędzą w diecezjach całej Polski, w tym również na terenie naszej diecezji, która będzie gościć 6 tys. pielgrzymów. Wyjątkowym przeżyciem dla uczestników Światowych Dni Młodzieży jest możliwość zakwaterowania u rodzin. Dzięki temu mamy możliwość nawiązania bliższych relacji, wzajemnego poznania się i dzielenia swoją wiarą. Przygotowując to wydarzenie, zwracamy się więc z prośbą do rodzin naszej diecezji, by okazały gościnność i na czas Dni w Diecezji otworzyły swoje domy i zechciały przyjąć młodzież.

Więcej…
 
Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Tenisie Stołowym. PDF Drukuj Email

Regulamin zawodów
http://pksunitas.pl


W niedzielę 12 kwietnia Telewizja Internetowa Chojnice TV przeprowadziła z naszego kościoła transmisję na żywo Mszy Świętej o godzinie 12.00. Jest ona dostępna pod adresem chojnice.tv oraz w serwisie YouTube. Sponsorem transmisji jest Piekarnia – Cukiernia ZAKRYŚ.


 

W dniach 30 września do 7 października br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Program pielgrzymki

 
Staropolskie Kolędowanie PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 16

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Wspólnoty Młodzieżowe

Światowe Dni Młodzieży

Pielgrzymka do Włoch

11-20.08.2016

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości