Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Koncert Chóru kameralnego "Gratia" z Sambora PDF Drukuj Email

W niedzielę 10 sierpnia na mszy świętej o 12.00 zaśpiewa dla nas chór "Gratia" z Sambora na Ukrainie. Po mszy św. krótki koncert.

Chór kameralny „Gratia” powstał w Samborze w marcu 2007 roku z inicjatywy Oresty Kinasz , która jest dyrygentem tego zespołu. Członkami chóru są studenci, muzycy oraz utalentowani amatorzy chóralnego śpiewu.

Więcej…
 
Msza Hubertowska PDF Drukuj Email

 

W sobotę, 12 lipca, o godz. 18.00 w naszym kościele odprawiona została Msza Hubertowska z okazji „30-lecia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej” w ramach 55 Dni Borów Tucholskich.

Zdjęcia w galerii

 
Marsz dla Zycia i Rodziny 2014 PDF Drukuj Email

Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpoczniemy przed kościołem Bożego Ciała w Tucholi, w najbliższą niedzielę 1 czerwca br. o godzinie 14.00. Przyjdźmy całymi rodzinami! Weźmy ze sobą transparenty z hasłami promującymi wartośc życia! Marsz zakończymy na Placu Zamkowym Festynem z okazji Dnia Dziecka przygotowanym przez TOK.

Więcej…
 
Zmarł ks. prałat Jan Lichosyt PDF Drukuj Email

9 czerwca br. w Szpitalu Powiatowym w Tucholi zmarł wieloletni proboszcz parafii Bożego Ciała w Tucholi, ks. prałat Jan Lichosyt. Uroczysta eksporta zwłok z kaplicy przedpogrzebowej do kościoła Bożego Ciała odbyła się pod przewodnictwem księdza Infułata Stanisława Grunta w piątek o godzinie 18.00. Po mszy świętej było czuwanie modlitewne przy trumnie do 22.00. Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Krupy została odprawiona w sobotę o godzinie 12.00 a po mszy świętej odprowadzenie zwłok na cmentarz parafialny w Tucholi.


Zdjęcia w galerii

Więcej…
 
Spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik, które odbędzie się w najbliższy piątek 30 maja 2014 r., po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18:40 w kościele Bożego Ciała w Tucholi. S. Michaela (Zofia) Pawlik OP – ur. w 1938 r. w Ryglicach, woj. małopolskie. Ukończyła Szkołę Pielęgniarstwa p.w. św. Wincentego a’Paulo w Warszawie, Instytut Wyższej Kultury Religijnej na KUL oraz socjologię na Karnatak University w Dharward. W latach 1967 – 1980 pracowała w Indiach jako pielęgniarka. W 1981 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Jest specjalistką od wschodnich religii i bardzo dobrze naświetla przenikanie ich do naszej wiary i kultury. Prowadzi  profilaktykę, ostrzegając przed działalnością sekt i o zakłamywaniu przez nie doktryny katolickiej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 13