Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Pielgrzymka do Medjugorie PDF Drukuj Email

Spotkanie organizacyjne w związku z pielgrzymką odbędzie się w środę 2 kwietnia po mszy świętej wieczornej ok. 18.30 na plebanii.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 
Opłatek CARITAS w Pelplinie PDF Drukuj Email

 

04-01-2014 r "delegacja" naszego PZC udała się do Pelplina, aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez  CARITAS Diecezji Pelplińskiej. Uroczystość odbyła się w nowej bibliotece diecezjalnej. Gościem specjalnym był ks. biskup  Ryszard Kasyna. Przemawiał ks. Dyrektor CARITAS Diecezji Pelplińskiej oraz ks. Biskup. Były "jasełka" w wykonaniu dzieci oraz koncert kolęd w wykonaniu zespołów młodzieżowych, które przyjechały do Pelplina z różnych parafii.

 
REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY PDF Drukuj Email

Termin: 22 – 24 XI 2013 (początek w piątek o 17.00)

Miejsce: Parafia Bożego Ciała w Tucholi

Zapisy: Biuro parafialne parafii Bożego Ciała, tel. 52/336 38 21

Czy spotkałeś w swoim życiu Boga? Osobiście, twarzą w twarz? Czy rozmawiałeś z Nim? Czy jadłeś z Nim śniadanie, czy byłeś z Nim w kinie, na spacerze? Czy miałeś kiedyś niezbitą pewność, że jest, że słucha, że rozumie? Czy dotykałeś Jego szat, Jego ran? Czy ocierałeś pot z Jego ciała, a może czułeś, jak On ociera Twój pot i opatruje Twoje rany? Czy stawałeś przed Nim jak przed królem, z wrażenia nie mogąc wykrztusić słowa? Czy może z niedowierzaniem patrzyłeś, jak schyla się i z miłością całuje Twoje stopy? Czy spotkałeś takiego Boga?

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj Email

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy Wam drodzy Parafianie i Goście serdeczne życzenia, wszelkich Bożych łask.

Abyśmy przybliżyli się do Nowonarodzonego Chrystusa, abyśmy też stali się bliżsi sobie nawzajem.

Niech Chrystus zamieszka w naszych sercach i stanie się źródłem naszej radości i pokoju, i niech nam wszystkim błogosławi.

 

Duszpasterze


 
WIZYTACJA PASTERSKA PDF Drukuj Email

Dnia 6 listopada 2013 roku, będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Wizytacja kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 5 lat. W czasie tej wyjątkowej wizyty księdza biskupa, ma miejsce sprawdzenie stanu parafii w aspekcie działań duszpasterskich i ekonomicznych.

Głównym elementem wizytacji jest zawsze Msza święta i głoszenie Słowa Bożego przez Biskupa, spotkanie z parafianami, rozmowa z członkami różnych wspólnot i stowarzyszeń działających na terenie parafii, indywidualna rozmowa z kapłanami służącymi na parafii, sprawdzenie ksiąg w biurze parafialnym oraz wizytacja kościoła, plebanii i cmentarza.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 11