Parafia Bożego Ciała w Tucholi
REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY PDF Drukuj Email

Termin: 22 – 24 XI 2013 (początek w piątek o 17.00)

Miejsce: Parafia Bożego Ciała w Tucholi

Zapisy: Biuro parafialne parafii Bożego Ciała, tel. 52/336 38 21

Czy spotkałeś w swoim życiu Boga? Osobiście, twarzą w twarz? Czy rozmawiałeś z Nim? Czy jadłeś z Nim śniadanie, czy byłeś z Nim w kinie, na spacerze? Czy miałeś kiedyś niezbitą pewność, że jest, że słucha, że rozumie? Czy dotykałeś Jego szat, Jego ran? Czy ocierałeś pot z Jego ciała, a może czułeś, jak On ociera Twój pot i opatruje Twoje rany? Czy stawałeś przed Nim jak przed królem, z wrażenia nie mogąc wykrztusić słowa? Czy może z niedowierzaniem patrzyłeś, jak schyla się i z miłością całuje Twoje stopy? Czy spotkałeś takiego Boga?

Więcej…
 
WIZYTACJA PASTERSKA PDF Drukuj Email

Dnia 6 listopada 2013 roku, będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Wizytacja kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 5 lat. W czasie tej wyjątkowej wizyty księdza biskupa, ma miejsce sprawdzenie stanu parafii w aspekcie działań duszpasterskich i ekonomicznych.

Głównym elementem wizytacji jest zawsze Msza święta i głoszenie Słowa Bożego przez Biskupa, spotkanie z parafianami, rozmowa z członkami różnych wspólnot i stowarzyszeń działających na terenie parafii, indywidualna rozmowa z kapłanami służącymi na parafii, sprawdzenie ksiąg w biurze parafialnym oraz wizytacja kościoła, plebanii i cmentarza.

 

Więcej…
 
Piesza Pielgrzymka z Tucholi na Jasną Górę 2013 PDF Drukuj Email

W środę, 31 lipca wyruszyła z Tucholi Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W intencji pielgrzymów w samo południe została odprawiona Msza Św. w kościele Bożego Ciała.

Po pożegnaniu się  z rodzinami i przyjaciółmi, ks. proboszcz Ireneusz Kalf pobłogosławił pątników i około trzydziestoosobowa grupa z radością wyruszyła w drogę. Na trasie połączyła się z grupą chojnicką w Wielkim Mędromierzu, skąd pielgrzymi udali się razem do Gostycyna na pierwszy nocleg.

Zdjęcia w galerii

 
III Letni Festiwal Organowy PDF Drukuj Email

PODZIĘKOWANIE

Serdeczne podziękowanie kieruję ku wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji III Letniego Festiwalu Organowego w Tucholi. Dziękuję Księdzu Biskupowi Diecezji Pelplińskiej Ryszardowi Kasynie oraz panu Marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu za patronat nad Festiwalem.

Więcej…
 
Goście z Kenii w Tucholi PDF Drukuj Email

W niedzielę 21 lipca br. gościliśmy w naszej parafii ks. Marka Kaletę oraz Mary Kanini z Kenii. Ksiądz Marek podzielił się z nami swoim doświadczeniem z misji w Kenii, którą musiał opuścić ze względu na stan zdrowia. Obecnie pracuje w parafii St. Mary’s w Inverness w Szkocji. Dalej jednak myśli o możliwości pomagania swoim parafianom z Kenii. Oprócz modlitwy za nich jeździ głosząc Słowo Boże, zachęcając do otwarcia na sprawy misji i zbierając datki pieniężne. Razem z Mary Kanini nagrywają pieśni, a dochód ze sprzedaży płyt przeznaczają na utrzymanie sierocińca w Kenii. Bóg zapłać za świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii pięknym śpiewem.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 11

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Rodziny Diecezji Pelplińskiej