Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Goście z Kenii w Tucholi PDF Drukuj Email

W niedzielę 21 lipca br. gościliśmy w naszej parafii ks. Marka Kaletę oraz Mary Kanini z Kenii. Ksiądz Marek podzielił się z nami swoim doświadczeniem z misji w Kenii, którą musiał opuścić ze względu na stan zdrowia. Obecnie pracuje w parafii St. Mary’s w Inverness w Szkocji. Dalej jednak myśli o możliwości pomagania swoim parafianom z Kenii. Oprócz modlitwy za nich jeździ głosząc Słowo Boże, zachęcając do otwarcia na sprawy misji i zbierając datki pieniężne. Razem z Mary Kanini nagrywają pieśni, a dochód ze sprzedaży płyt przeznaczają na utrzymanie sierocińca w Kenii. Bóg zapłać za świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii pięknym śpiewem.

Więcej…
 
III Letni Festiwal Organowy Tuchola 2013 PDF Drukuj Email

 

PROGRAM

 

 

Czytaj więcej...

 

 
56 rocznica kapłaństwa PDF Drukuj Email

W niedzielę 28 kwietnia ks. Kazimierz Giersz wraz z kapłanami ze swojego rocznika święceń obchodził 56 rocznicę kapłaństwa. Wśród gości był również Ksiądz Prymas Senior Abp Henryk Muszyński, który wygłosił Słowo Boże. Jubilatom życzymy zdrowia i świętości życia kapłańskiego!

 

Więcej…
 
Marsz dla Życia i Rodziny 2013 PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 26 maja br. sprzed kościoła Bożego Ciała w Tucholi wyruszył po raz drugi Marsz dla Życia i Rodziny. Przeszliśmy ulicami naszego miasta z modlitwą i śpiewem na ustach dając wyraz naszej afirmacji dla życia jako daru Bożego i rodziny jako fundamentu życia społecznego. Słuchaliśmy słów papieża Franciszka na ten temat. Data Marszu zbieżna z Dniem Matki wprowadziła swoisty klimat świętowania.

Więcej…
 
Podpisz się za życiem! PDF Drukuj Email

Życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrionu ludzkiego nie wolno więc niszczyć – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. To podstawa do zorganizowania największej w historii akcji pro-life w Europie. I zmian w europejskim prawie.


Celem akcji „Jeden z nas” jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z bużetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE. Wejdź na stronę www.oneofus.eu i zagłosuj za życiem!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 10

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Rodziny Diecezji Pelplińskiej