Kościół


Wyk. W.Reszkowski ISONET

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

Parafia Bożego Ciała w Tucholi
WIELKI CZWARTEK PDF Drukuj Email

W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej upamiętniającą ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii Triduum Paschalne. Ksiądz proboszcz kanonik Ireneusz Kalf dokonał obrzędu obmycia nóg dwunastu mężczyznom. Ten obrzęd nawiązujący do obmycia nóg apostołom przez Chrystusa symbolizuje służebny charakter kapłaństwa. Po Mszy św. w procesji Najświętszy Sakrament przeniesiony został do ciemnicy.

Więcej…
 
Uroczystości upamiętnienia II rocznicy tragedii smoleńskiej PDF Drukuj Email

W poniedziałek 10 kwietnia 2012 r. w  II rocznicę tragedii smoleńskiej o godz. 18.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi  ks. kan. Ireneusz Kalf  przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. w  intencji  ofiar katastrofy i ich rodzin z prośbą o Boże Miłosierdzie dla nich. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Dr Krzysztof Koch z Pelplina, a podczas darów ofiarnych Regionalne Koło Przyjaciół Radia Maryja złożyło

Więcej…
 
Duchowa adopcja dziecka poczętego PDF Drukuj Email

25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszej parafii przystąpiło 25 osób. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej z 20 Tajemnic Różańca ( 1 Ojcze nasz + 10 Zdrowaś Mario) oraz modlitwy w intencji dziecka  i jego rodziców.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia4142434445następnaostatnia»

Strona 41 z 45