Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga nie żyje PDF Drukuj Email

Modlitwa w intencji wyboru nowego biskupa diecezjalnego


Dobry i Łaskawy Boże, w swojej opatrzności dajesz Kościołowi dobrych pasterzy od samego początku. Z pokorą ufamy, że Ty Niebieski Ojcze poślesz nam nowego pasterza, biskupa diecezjalnego, który będzie kontynuował dobre dzieło śp. Bpa Jana Bernarda Szlagi.

Więcej…
 
WIELKI CZWARTEK PDF Drukuj Email

W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej upamiętniającą ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii Triduum Paschalne. Ksiądz proboszcz kanonik Ireneusz Kalf dokonał obrzędu obmycia nóg dwunastu mężczyznom. Ten obrzęd nawiązujący do obmycia nóg apostołom przez Chrystusa symbolizuje służebny charakter kapłaństwa. Po Mszy św. w procesji Najświętszy Sakrament przeniesiony został do ciemnicy.

Więcej…
 
Uroczystości upamiętnienia II rocznicy tragedii smoleńskiej PDF Drukuj Email

W poniedziałek 10 kwietnia 2012 r. w  II rocznicę tragedii smoleńskiej o godz. 18.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi  ks. kan. Ireneusz Kalf  przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. w  intencji  ofiar katastrofy i ich rodzin z prośbą o Boże Miłosierdzie dla nich. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Dr Krzysztof Koch z Pelplina, a podczas darów ofiarnych Regionalne Koło Przyjaciół Radia Maryja złożyło

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 37 z 41