Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Mamy Biskupa! PDF Drukuj Email

Modlitwy Wiernego Ludu Diecezji Pelplińskiej zostały wysłuchane i Ojciec Święty Benedykt XVI 27 października br. mianował Biskupem Pelplińskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej J.E. ks. bpa dra Ryszarda Kasynę.


Nowy Biskup Pelpliński jest synem ziemi pomorskiej i dobrze zna specyfikę duszpasterstwa w Diecezji Pelplińskiej. Proszę mi wybaczyć osobistą refleksję, ale jestem szczęśliwy z takiego wyboru, ponieważ ks. bp Ryszard jest nie tylko kompetentnym i doświadczonym biskupem, ale też posiada cenne walory ludzkie - jest człowiekiem skromnym, pokornym i dobrym.
Zatem Diecezja Pelplińska dziękuje Ojcu Świętemu za nowego Pasterza, którego przyjmuje z radością.

Więcej…
 
23 Pielgrzymka Biegowa z Bytowa na Jasną Górę PDF Drukuj Email

23 Pielgrzymka Biegowa z Bytowa na Jasną Górę  - 2012

W niedzielę, 29 lipca w godzinach wieczornych nasza parafia przywitała w strugach deszczu 23 Pielgrzymkę Biegową z Bytowa na Jasną Górę.  Około trzydziestoosobową grupę biegaczy prowadził duchowo (już od 23 lat) ks. proboszcz Krzysztof Szary z Parafii Św. Filipa Neri z Bytowa. Po krótkiej modlitwie i przywitaniu wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek  i  noclegi przez naszych parafian. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 8.30 ks. kapelan w imieniu pielgrzymów podziękował za życzliwość i okazaną gościnność wręczając drobne upominki. Wspólne zdjęcie przed kościołem było niezwykle wymowne. Niektórzy nasi parafianie mieli łzy w oczach – żal było tego, że tak szybko odbiegają … (S) Zdjęcia w galerii.

 
Parafiada PDF Drukuj Email

PARAFIADA REGIONALNA ŚW. JÓZEFA KALASANCJUSZA POD PATRONATEM KSIĘDZA BISKUPA WIESŁAWA ŚMIGLA W TUCHOLI

Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu ”Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”- 2012 koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy. Parafiada Regionalna, została przeprowadzona przez działaczy Parafialnego Klubu Sportowego „Unitas” działającego przy parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi. Według triady parafiadowej: Stadion – Teatr - Świątynia w dniach 23-24 czerwca 2012 roku, w programie wzięło udział ponad 300 sportowców, którzy poznali wartości i rolę sportu w systemach edukacji a także wychowania i religii.

Więcej na stronie PKS UNITAS

 
«pierwszapoprzednia313233343536373839następnaostatnia»

Strona 33 z 39

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Wspólnoty Młodzieżowe

Schola MARGARETKI

Pielgrzymka do Gruzji

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości