Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Duchowa adopcja dziecka poczętego PDF Drukuj Email

25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszej parafii przystąpiło 25 osób. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej z 20 Tajemnic Różańca ( 1 Ojcze nasz + 10 Zdrowaś Mario) oraz modlitwy w intencji dziecka  i jego rodziców.

 

Więcej…
 
Kurs Filipa PDF Drukuj Email

Ks. Proboszcz kan. Ireneusz Kalf wraz z animatorami Toruńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Św. Jana, przeprowadził w  dniach od 16 do 18 marca br. w naszej parafii  tzw. „Kurs Filipa”. Wzięło w nim udział ok. 40 osób z różnych wspólnot parafialnych. Podczas  tych weekendowych  rekolekcji nowego typu  posługiwała muzycznie nasza młodzież z KSM-u.

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne 2012 PDF Drukuj Email

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej uczęszczającej do szkół leżących na terenie naszej parafii przeprowadził o. Adrian Jacek MSF. Odbyły się one w dniach od 12 do 16 marca. Trzy cnoty ewangeliczne: wiara, nadzieja i miłość stały się głównym tematem tegorocznego nauczania młodzieży. Oprócz nauk w kościele młodzież miała okazję wziąć udział w seansie filmowym a także w koncercie zespołu rockowego „3 siostry”.

 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 38 z 41