Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Podpisz się za życiem! PDF Drukuj Email

Życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrionu ludzkiego nie wolno więc niszczyć – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. To podstawa do zorganizowania największej w historii akcji pro-life w Europie. I zmian w europejskim prawie.


Celem akcji „Jeden z nas” jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z bużetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE. Wejdź na stronę www.oneofus.eu i zagłosuj za życiem!

 
Rok Wiary PDF Drukuj Email

Rok Wiary został ogłoszony przez papieża Benedykta XVI w liście apostolskim Porta fidei wydanym 11 października 2011r. Rozpocznie się 11 października 2012 roku, w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a zakończy w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 roku. W dzień rozpoczęcia mija także 20 lat od opublikowania przez błogosławionego Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego i obradować będzie Synod Biskupów nad kwestią nowej ewangelizacji.


Więcej…
 
Mamy Biskupa! PDF Drukuj Email

Modlitwy Wiernego Ludu Diecezji Pelplińskiej zostały wysłuchane i Ojciec Święty Benedykt XVI 27 października br. mianował Biskupem Pelplińskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej J.E. ks. bpa dra Ryszarda Kasynę.


Nowy Biskup Pelpliński jest synem ziemi pomorskiej i dobrze zna specyfikę duszpasterstwa w Diecezji Pelplińskiej. Proszę mi wybaczyć osobistą refleksję, ale jestem szczęśliwy z takiego wyboru, ponieważ ks. bp Ryszard jest nie tylko kompetentnym i doświadczonym biskupem, ale też posiada cenne walory ludzkie - jest człowiekiem skromnym, pokornym i dobrym.
Zatem Diecezja Pelplińska dziękuje Ojcu Świętemu za nowego Pasterza, którego przyjmuje z radością.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia3132333435363738następnaostatnia»

Strona 31 z 38

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Wspólnoty Młodzieżowe

Schola MARGARETKI

Pielgrzymka do Gruzji

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości